| Total längd | 66.9 tum 1700 mm |
| Längd | 60 tum 1524 mm |
| Bredd | 5.9 tum 150 mm |
| Höjd | 34.1 tum 865 mm |
| Gaffeltjocklek | 3 tum 75 mm |
| Lastkapacitet | 6613.9 lb 3000 kg |
| Vikt | 375.4 lb 170.3 kg |
| Spetskonfiguration | Med svängning/utan svängning Med svängning/utan svängning |
Anläggningsgaffelspetsar 1524 mm (60 tum)
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Total längd
- 66.9 tum
- 1700 mm
- Längd
- 60 tum
- 1524 mm
- Bredd
- 5.9 tum
- 150 mm
Produktspecifikation för 1524 mm (60 tum)
Jämför 1524 mm (60 tum) med produkter som ofta jämförs.
Gaffeltillbehör
1524 mm (60 tum)
Vald
- Total längd
- 66.9 tum
- 1700 mm
- Längd
- 60 tum
- 1524 mm
- Bredd
- 5.9 tum
- 150 mm
Gaffeltillbehör
1829 mm (72 tum)
- Total längd
- 78.9 tum
- 2005 mm
- Längd
- 72 tum
- 1829 mm
- Bredd
- 5.9 tum
- 150 mm
Gaffeltillbehör
1 829 mm (72 tum) - Vänster
- Total längd
- 78.5 tum
- 1994 mm
- Längd
- 72 tum
- 1829 mm
- Bredd
- 5.9 tum
- 150 mm
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger