| Bladets bredd | 104.2 tum 2646 mm |
| Bredd – helt vinklat | 90.7 tum 2304 mm |
| Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten | 30 grader 30 grader |
| Tiltvinkelområde | +/−10 grader +/−10 grader |
| Bladhöjd | 28.2 tum 716 mm |
| Total höjd | 34.6 tum 878 mm |
| Längd | 40.5 tum 1028 mm |
| Vikt | 1205.9 lb 547 kg |
| Skärkantens tjocklek | 0.6 tum 16 mm |
| Hydraulik | Standardflöde med elektronik med 14 stift Standardflöde med elektronik med 14 stift |
| Optimalt hydraulflöde | 42–86 l/min (11–23 gallon/min) 42–86 l/min (11–23 gallon/min) |
| Optimalt hydraultryck | 145-235 bar (2100-3400 psi) 145-235 bar (2100-3400 psi) |
| Typ av gränssnitt | Samma som på slirstyrda lastare Samma som på slirstyrda lastare |
Schaktblad 2646 mm (104 tum), Smart
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Bladets bredd
- 104.2 tum
- 2646 mm
- Bredd – helt vinklat
- 90.7 tum
- 2304 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
Översikt över funktionerna
- Övre vänster indikator: maskinens längdfall
- Övre höger indikator: maskinens lutning
- Nedre vänster indikator: bladets lutning
Markerad i grönt:
När asistansindikatorerna är markerade i grönt är dessa assistansfunktioner påslagna. Om indikatorerna är gråtonade eller inte markerade är assistansfunktionerna avstängda.
- Båda lamporna lyser: Indikerar att enheten är i maskinkontrolläge.
- Endast blå (vänster) lampa lyser: Enheten är i tillbehörskontrolläge.
- Endast grön (höger) lampa lyser: Enheten är i tillbehörskontrolläge och assistans är aktiverad.
Två lampor på tillbehöret är synliga för föraren och indikerar läget för kombinationen av maskin/tillbehör.
- MEMORERA LUTNING
- ÅTERGÅ TILL SPARAD LUTNING
- SPEGEL
- NOLLSTÄLL
Assistansfunktionen på smarta schaktblad gör det enklare att få en jämn utjämning med färre vändor, vilket minskar den korrugering som är vanlig med schaktartillbehör för slirstyrda lastare (SSL) och kompakta bandlastare (CTL). Medan föraren bibehåller kontrollen samarbetar bladet och maskinen för bibehållen planhet med hjälp av feedback på skärmen för att bygga eller skära material till önskat längdfall.
Assistans tillför även minnesfunktioner för bladlutning:Produktspecifikation för 2646 mm (104 tum), Smart
Jämför 2646 mm (104 tum), Smart med produkter som ofta jämförs.
- Bladets bredd
- 104.2 tum
- 2646 mm
- Bredd – helt vinklat
- 90.7 tum
- 2304 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
- Bladets bredd
- 92 tum
- 2337 mm
- Bredd – helt vinklat
- 80.7 tum
- 2049 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger