| Total bredd | 75.2 tum 1911 mm |
| Skärbredd | 72 tum 1829 mm |
| Maximal skärdiameter | 8 tum 203 mm |
| Hydraulik | Standardflöde utan elektronik Standardflöde utan elektronik |
| Total längd | 85.4 tum 2170 mm |
| Total höjd | 28.9 tum 733 mm |
| Vikt | 2363.4 lb 1072 kg |
| Optimalt hydraulflöde | 76–87 l/min (20–23 gpm) 76–87 l/min (20–23 gpm) |
| Optimalt hydraultryck | 200–230 bar (2 800–3 300 psi) 200–230 bar (2 800–3 300 psi) |
| Spetshastighet (beroende på flöde) | 2 436–2 772 m/min (7 992–9 094 fot/min) 2 436–2 772 m/min (7 992–9 094 fot/min) |
| Motordeplacement | 9.8 in³/rev 160 cm³/rev |
| Drivaxelmoment | 369–566 Nm (272–417 lb/fot) 369–566 Nm (272–417 lb/fot) |
Slaghackor BRX118, industriell
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Total bredd
- 75.2 tum
- 1911 mm
- Skärbredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Maximal skärdiameter
- 8 tum
- 203 mm
Översikt
Industriella slaghackor från Cat® kan användas för vägarbete, markröjning och röjning av småskog.
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för BRX118, industriell
Jämför BRX118, industriell med produkter som ofta jämförs.
Slaghackor
BRX118, industriell
Vald
- Total bredd
- 75.2 tum
- 1911 mm
- Skärbredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Maximal skärdiameter
- 8 tum
- 203 mm
Slaghackor
BR320
- Total bredd
- 79.7 tum
- 2025 mm
- Skärbredd
- 78 tum
- 1981 mm
- Maximal skärdiameter
- 3 tum
- 76 mm
Slaghackor
BRX318, industriell
- Total bredd
- 75.2 tum
- 1911 mm
- Skärbredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Maximal skärdiameter
- 8 tum
- 203 mm
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger