| Total bredd | 79.7 tum 2025 mm |
| Skärbredd | 78 tum 1981 mm |
| Maximal skärdiameter | 3 tum 76 mm |
| Hydraulik | Standardflöde Standardflöde |
| Total längd | 92.4 tum 2346 mm |
| Total höjd | 21.3 tum 542 mm |
| Vikt | 1161.8 lb 527 kg |
| Optimalt hydraulflöde | 57–87 l/min (15–23 gallon/min) 57–87 l/min (15–23 gallon/min) |
| Optimalt hydraultryck | 150-230 bar (2176-3340 psi) 150-230 bar (2176-3340 psi) |
| Spetshastighet (beroende på flöde) | 3 417–5 246 m/min (11 210–17 211 fot/min) 3 417–5 246 m/min (11 210–17 211 fot/min) |
| Motordeplacement | 8.5 in³/rev 140 cm³/rev |
| Drivaxelmoment | 217–329 Nm (160–243 lb/ft) 217–329 Nm (160–243 lb/ft) |
Slaghackor BR120
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Total bredd
- 79.7 tum
- 2025 mm
- Skärbredd
- 78 tum
- 1981 mm
- Maximal skärdiameter
- 3 tum
- 76 mm
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för BR120
Jämför BR120 med produkter som ofta jämförs.
Slaghackor
BR120
Vald
- Total bredd
- 79.7 tum
- 2025 mm
- Skärbredd
- 78 tum
- 1981 mm
- Maximal skärdiameter
- 3 tum
- 76 mm
Slaghackor
BR118
- Total bredd
- 74 tum
- 1880 mm
- Skärbredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Maximal skärdiameter
- 3 tum
- 76 mm
Slaghackor
BR318
- Total bredd
- 74 tum
- 1880 mm
- Skärbredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Maximal skärdiameter
- 3 tum
- 76 mm
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger