| Total bredd | 99.4 tum 2526 mm |
| Arbetsbredd | 95.9 tum 2436 mm |
| Optimalt hydraulflöde | 30–85 l/min (8–22 gallon/min) 30–85 l/min (8–22 gallon/min) |
| Kräver fullständig styrning av arbetsredskap med båda joystickarna | Ja Ja |
| Optimalt hydraultryck | 140–170 bar (2 031–2 466 psi) 140–170 bar (2 031–2 466 psi) |
| Total längd | 81.2 tum 2062 mm |
| Total höjd | 106.1 tum 2694 mm |
| Vikt | 2149.5 lb 975 kg |
| Tiltvinkelområde +/- | 15 grader 15 grader |
| Lyft | 5 tum 127 mm |
| Lägre | 4 tum 102 mm |
| Typ av gränssnitt | Samma som på slirstyrda lastare Samma som på slirstyrda lastare |
Boxblad BB124
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Total bredd
- 99.4 tum
- 2526 mm
- Arbetsbredd
- 95.9 tum
- 2436 mm
- Optimalt hydraulflöde
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
Översikt
Cat® boxblad är framtagna för hyvling och utjämning. Alla modeller är designade för både manuell och automatisk användning med hjälp av laser- eller GPS-hyvlingssystem.
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för BB124
Jämför BB124 med produkter som ofta jämförs.
Blad
BB124
Vald
- Total bredd
- 99.4 tum
- 2526 mm
- Arbetsbredd
- 95.9 tum
- 2436 mm
- Optimalt hydraulflöde
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
Blad
BB121
- Total bredd
- 87.4 tum
- 2221 mm
- Arbetsbredd
- 83.9 tum
- 2131 mm
- Optimalt hydraulflöde
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
- 30–85 l/min (8–22 gallon/min)
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
360°-visning
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger
Hyvling med tillvalen dubbellaser och fasta standardmaster
Hyvling med tillvalen dubbellaser och fasta standardmaster
Hyvling med tillvalen dubbel 3D GPS och stela master