| Bladets bredd | 72 tum 1829 mm |
| Bredd – helt vinklat | 66.3 tum 1685 mm |
| Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten | 30 grader 30 grader |
| Bladhöjd | 24.2 tum 614 mm |
| Skärstålets bredd | 74.5 tum 1893 mm |
| Längd | 29.6 tum 753 mm |
| Vikt | 690 lb 313 kg |
| Skärkantens tjocklek | 0.6 tum 16 mm |
| Optimalt hydraulflöde | 42–86 l/min (11–23 gallon/min) 42–86 l/min (11–23 gallon/min) |
| Optimalt hydraultryck | 145-235 bar (2100-3400 psi) 145-235 bar (2100-3400 psi) |
| Hydraulik | Standardflöde Standardflöde |
| Typ av gränssnitt | Samma som på slirstyrda lastare Samma som på slirstyrda lastare |
Vinkelblad – Kompakta produkter 1829 mm (72 tum)
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Bladets bredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Bredd – helt vinklat
- 66.3 tum
- 1685 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
Översikt
Robust konstruktion med hög kapacitet för förflyttning av jord, grus, boskapsavfall och snö.
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för 1829 mm (72 tum)
Jämför 1829 mm (72 tum) med produkter som ofta jämförs.
Blad
1829 mm (72 tum)
Vald
- Bladets bredd
- 72 tum
- 1829 mm
- Bredd – helt vinklat
- 66.3 tum
- 1685 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
Blad
2 134 mm (84 tum)
- Bladets bredd
- 84 tum
- 2134 mm
- Bredd – helt vinklat
- 76.7 tum
- 1949 mm
- Maximal bladvinkel – åt höger/vänster från mittpunkten
- 30 grader
- 30 grader
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
360°-visning
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger
Cat®-blad i arbete