| Drivaxelmoment vid maximalt tryck | 815 lb/ft 1105 N·m |
| Drivmetod | Gerotormotor – direktdrivning Gerotormotor – direktdrivning |
| Monteringsfästets utformning | 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning |
| Hydraulik | Standardflöde Standardflöde |
| Optimalt hydraulflöde | 75–90 l/min (20–24 gallon/min) 75–90 l/min (20–24 gallon/min) |
| Optimalt hydraultryck | 105–150 bar (1 523–2 176 psi) 105–150 bar (1 523–2 176 psi) |
| Totalbredd – med fäste | 11 tum 280 mm |
| Total längd – med fäste | 11 tum 280 mm |
| Total höjd | 35.4 tum 900 mm |
| Husdiameter | 11 tum 280 mm |
| Svängområde (framåt/bakåt) | 36 grader 36 grader |
| Svängområde (V/H) | 76 grader 76 grader |
| Vikt | 174.2 lb 79 kg |
| Motordeplacement | 24 tum³ 393 cm³ |
| Bithastighet vid maximalt flöde | 191rpm 191rpm |
| Utgående sexkantsaxel, storlek | 2 tum 51 mm |
Jordborrar A11, minigrävmaskiner på 1 ton
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 815 lb/ft
- 1105 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – direktdrivning
- Gerotormotor – direktdrivning
- Monteringsfästets utformning
- 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning
- 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning
Översikt
Jordborrarna från Cat® används för hålborrning för avsatser, stängsel, skyltar, träd och buskage i bygg-, jordbruks- och landskapsutformningstillämpningar.
Översikt över funktionerna
- A23 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av gerotortyp som genererar optimal bithastighet och utgående moment för lätta till medeltunga tillämpningar.
- A41 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av gerotortyp med enkelt reduktionsplanetsystem kopplad till en planetväxellåda för optimal bithastighet och utgående moment för medeltunga till tunga tillämpningar.
- A68 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av kugghjulstyp med dubbelt reduktionsplanetsystem kopplad till en planetväxellåda för optimal bithastighet och utgående moment för medeltunga till tunga borrkrav med höga prestanda.
Produktspecifikation för A11, minigrävmaskiner på 1 ton
A11, minigrävmaskiner på 1 ton Tillvalsutrustning
ANDRA TILLBEHÖR
- Stötfångare, standard
Jämför A11, minigrävmaskiner på 1 ton med produkter som ofta jämförs.
Jordborrar
A11, minigrävmaskiner på 1 ton
Vald
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 815 lb/ft
- 1105 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – direktdrivning
- Gerotormotor – direktdrivning
- Monteringsfästets utformning
- 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning
- 1 tons minigrävmaskin, direktinfästning
Jordborrar
A11, minigrävmaskiner på 2 ton
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 815 lb/ft
- 1105 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – direktdrivning
- Gerotormotor – direktdrivning
- Monteringsfästets utformning
- 2 tons minigrävmaskin, direktinfästning
- 2 tons minigrävmaskin, direktinfästning
Jordborrar
A23, slirstyrningsfäste
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 1699.3 lb/ft
- 2304 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – direktdrivning
- Gerotormotor – direktdrivning
- Monteringsfästets utformning
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
360°-visning
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger
Cat®:s jordborr i arbete på en 908M kompakt hjullastare
Cat®:s jordborr i arbete på en 277D allterränglastare