| Drivaxelmoment vid maximalt tryck | 5034.6 lb/ft 6826 N·m |
| Drivmetod | Gerotormotor – dubbel planetväxel Gerotormotor – dubbel planetväxel |
| Monteringsfästets utformning | Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare |
| Hydraulik | XPS med högt flöde XPS med högt flöde |
| Optimalt hydraulflöde | 95–130 l/min (25–34 gallon/min) 95–130 l/min (25–34 gallon/min) |
| Optimalt hydraultryck | 207-290 bar (3002-4206 psi) 207-290 bar (3002-4206 psi) |
| Totalbredd – med fäste | 45.4 tum 1152 mm |
| Total längd – med fäste | 23.5 tum 598 mm |
| Total höjd | 38.5 tum 978 mm |
| Husdiameter | 9.9 tum 252 mm |
| Svängområde | 102 grader 102 grader |
| Svängområde (framåt/bakåt) | 120 grader 120 grader |
| Svängområde (V/H) | 102 grader 102 grader |
| Vikt | 401.2 lb 182 kg |
| Motordeplacement | 3 tum³ 44 cm³ |
| Bithastighet vid maximalt flöde | 81 rpm 81 rpm |
| Utgående sexkantsaxel, storlek | 2 tum 51 mm |
Jordborrar A68, slirstyrningsfäste
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 5034.6 lb/ft
- 6826 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – dubbel planetväxel
- Gerotormotor – dubbel planetväxel
- Monteringsfästets utformning
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
Översikt
Jordborrarna från Cat® används för hålborrning för avsatser, stängsel, skyltar, träd och buskage i bygg-, jordbruks- och landskapsutformningstillämpningar.
Översikt över funktionerna
- A23 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av gerotortyp som genererar optimal bithastighet och utgående moment för lätta till medeltunga tillämpningar.
- A41 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av gerotortyp med enkelt reduktionsplanetsystem kopplad till en planetväxellåda för optimal bithastighet och utgående moment för medeltunga till tunga tillämpningar.
- A68 har variabel hastighet, kan köras i båda riktningarna, har en hydraulmotor av kugghjulstyp med dubbelt reduktionsplanetsystem kopplad till en planetväxellåda för optimal bithastighet och utgående moment för medeltunga till tunga borrkrav med höga prestanda.
Produktspecifikation för A68, slirstyrningsfäste
Jämför A68, slirstyrningsfäste med produkter som ofta jämförs.
Jordborrar
A68, slirstyrningsfäste
Vald
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 5034.6 lb/ft
- 6826 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – dubbel planetväxel
- Gerotormotor – dubbel planetväxel
- Monteringsfästets utformning
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
- Samma typ av fäste som på slirstyrda lastare
Jordborrar
A41, minigrävmaskiner på 5 ton
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 3038.8 lb/ft
- 4120 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – enkel planetreduceringsväxel
- Gerotormotor – enkel planetreduceringsväxel
- Monteringsfästets utformning
- 5 tons minigrävmaskin, direktinfästning
- 5 tons minigrävmaskin, direktinfästning
Jordborrar
A68, direktinfäst
- Drivaxelmoment vid maximalt tryck
- 5037.5 lb/ft
- 6830 N·m
- Drivmetod
- Gerotormotor – dubbel planetreduceringsväxel
- Gerotormotor – dubbel planetreduceringsväxel
- Monteringsfästets utformning
- 415-444 grävlastare, direktinfästning
- 415-444 grävlastare, direktinfästning
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
360°-visning
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger
Cat®:s jordborr i arbete på en 908M kompakt hjullastare
Cat®:s jordborr i arbete på en 277D allterränglastare