| Bredd | 94.5 tum 2401 mm |
| Vikt | 1276 lb 578.79 kg |
| Höjd | 42.5 tum 1080 mm |
| Längd | 40.3 tum 1023 mm |
| Kapacitet | 1.8 yd³ 1.4 m³ |
| Bottenkantens tjocklek | 0.7 tum 19 mm |
| Skärkantens tjocklek | 0.7 tum 19 mm |
| Typ av gränssnitt | Direktinfästning Direktinfästning |
Lastarskopor – Performance-serien 1,4 m3 (1,8 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Bredd
- 94.5 tum
- 2401 mm
- Vikt
- 1276 lb
- 578.79 kg
- Höjd
- 42.5 tum
- 1080 mm
Översikt
Lastarskoporna i Performance-serien har högre fyllningsfaktor och bättre fasthållande av material vid lastning och transport, samt vid hyvling, nivellering och dumpning av en mängd olika material i olika tillämpningar.
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för 1,4 m3 (1,8 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Jämför 1,4 m3 (1,8 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål med produkter som ofta jämförs.
Skopor – kompakt hjullastare
1,4 m3 (1,8 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Vald
- Bredd
- 94.5 tum
- 2401 mm
- Vikt
- 1276 lb
- 578.79 kg
- Höjd
- 42.5 tum
- 1080 mm
Skopor – kompakt hjullastare
1,3 m3 (1,7 yd3), direktinfäst, bultmonterade tänder
- Bredd
- 95.6 tum
- 2429 mm
- Vikt
- 1184.1 lb
- 537.09 kg
- Höjd
- 43 tum
- 1093 mm
Skopor – kompakt hjullastare
1,4 m3 (1,8 yd3), IT-fäste, bultmonterade tänder
- Bredd
- 95.6 tum
- 2429 mm
- Vikt
- 1173.1 lb
- 532.09 kg
- Höjd
- 43 tum
- 1093 mm
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger