| Skopbredd | 4,995 mm 197 tum |
| Typ av skärstål | Rak Rak |
| För redskap med markkontakt | Bultmonterat skärstål Bultmonterat skärstål |
| Skopvikt | 11,288 kg 24,886 lb |
| Kapacitet | 17.6 m³ 23 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 2077 lb/yd³ 1232 kg/m³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 2415 lb/yd³ 1433 kg/m³ |
| Tillämpning | Standard Standard |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
Lastarskopor 17,6 m³ (23 yd³) – 557-8050
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 4,995 mm
- 197 tum
- Typ av skärstål
- Rak
- Rak
- För redskap med markkontakt
- Bultmonterat skärstål
- Bultmonterat skärstål
Översikt
LWL-skopa
17,6 m³ (23 yd³) lastarskopa för 992 Hjullastare. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 17,6 m³ (23 yd³) – 557-8050
Jämför 17,6 m³ (23 yd³) – 557-8050 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
17,6 m³ (23 yd³) – 557-8050
Vald
- Skopbredd
- 4,995 mm
- 197 tum
- Typ av skärstål
- Rak
- Rak
- För redskap med markkontakt
- Bultmonterat skärstål
- Bultmonterat skärstål
Skopor – lastare
Lastarskopa på 3,3 m³ (4,25 yd³) i Performance-serien
- Fäste
- Fusion
- Fusion
- Bredd
- 114 tum
- 2894 mm
- Vikt
- 3294 lb
- 1494 kg
Skopor – lastare
Lastarskopa på 3,1 m³ (4,00 yd³) i Performance-serien
- Fäste
- Använd som direktinfästning eller med Cats Pin Grabber-fästen
- Använd som direktinfästning eller med Cats Pin Grabber-fästen
- Bredd
- 72 tum
- 2894 mm
- Vikt
- 3274 lb
- 724 kg