| Skopbredd | 190 tum 4,824 mm |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 21,720 lb 9,852 kg |
| Kapacitet | 13 m³ 17 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 2647 lb/yd³ 1570 kg/m³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 1780 kg/m³ 3000 lb/yd³ |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
| Tillämpning | Berg Berg |
Berg 13 m³ (17 yd³) – 630-4952
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 190 tum
- 4,824 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
13 m³ (17 yd³) bergskopa för 992 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 13 m³ (17 yd³) – 630-4952
Jämför 13 m³ (17 yd³) – 630-4952 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
13 m³ (17 yd³) – 630-4952
Vald
- Skopbredd
- 190 tum
- 4,824 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
14,5 m³ (19 yd³) – 640-5150
- Skopbredd
- 5,080 mm
- 200 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
16,1 m³ (21 yd³) – 634-0132
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys