| Skopbredd | 200 tum 5,080 mm |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 28,504 lb 12,929 kg |
| Kapacitet | 13.8 m³ 18 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 3055 lb/yd³ 1812 kg/m³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 3333 lb/yd³ 1977 kg/m³ |
| Tillämpning | Berg Berg |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
Berg 13,8 m³ (18 yd³) – 630-2420
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
13,8 m³ (18 yd³) bergskopa för 993 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 13,8 m³ (18 yd³) – 630-2420
Jämför 13,8 m³ (18 yd³) – 630-2420 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
13,8 m³ (18 yd³) – 630-2420
Vald
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
14,9 m³ (19,5 yd³) – 316-5870
- Skopbredd
- 5,080 mm
- 200 tum
- Typ av skärstål
- Räfflat spadskär
- Räfflat spadskär
- För redskap med markkontakt
- Ej tillämpligt
- Ej tillämpligt
Skopor – lastare
12,2 m³ (16 yd³) – 630-2439
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys