| Skopbredd | 4,824 mm 190 tum |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 10,889 kg 24,006 lb |
| Kapacitet | 16.1 m³ 21 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 2143 lb/yd³ 1271 kg/m³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 1440 kg/m³ 2428 lb/yd³ |
| Tillämpning | Berg Berg |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
Berg 16,1 m³ (21 yd³) – 634-0132
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
16,1 m³ (21 yd³) bergskopa för 992 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 16,1 m³ (21 yd³) – 634-0132
Jämför 16,1 m³ (21 yd³) – 634-0132 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
16,1 m³ (21 yd³) – 634-0132
Vald
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
13 m³ (17 yd³) – 630-4952
- Skopbredd
- 190 tum
- 4,824 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
11,5 m³ (15 yd³) – 630-4951
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys