| Skopbredd | 200 tum 5,080 mm |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 13,564 kg 29,904 lb |
| Kapacitet | 15.3 m³ 20 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 1833 kg/m³ 3090 lb/yd³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 2008 kg/m³ 3385 lb/yd³ |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
| Tillämpning | Berg Berg |
Berg 15,3 m³ (20 yd³) – 631-5554
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
15,3 m³ (20 yd³) bergskopa för 993 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 15,3 m³ (20 yd³) – 631-5554
Jämför 15,3 m³ (20 yd³) – 631-5554 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
15,3 m³ (20 yd³) – 631-5554
Vald
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
13 m³ (17 yd³) – 636-2590
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
14,5 m³ (19 yd³) – 640-5150
- Skopbredd
- 5,080 mm
- 200 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys