| Bredd | 100.4 tum 2550 mm |
| Höjd | 50.2 tum 1274 mm |
| Vikt | 3172.4 lb 1439 kg |
| Längd | 49.3 tum 1251 mm |
| Typ av gränssnitt | Direktinfästning Direktinfästning |
| Kapacitet | 2.7 yd³ 2.1 m³ |
| Bottenkantens tjocklek | 1 tum 25 mm |
| Skärkantens tjocklek | 1 tum 25 mm |
| Käftöppning | 44.6 tum 1134 mm |
| Gripvinkel | 71grader 71grader |
| Hydraulik | 3:e funktion 3:e funktion |
Universalskopor 2,1 m3 (2,7 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Bredd
- 100.4 tum
- 2550 mm
- Höjd
- 50.2 tum
- 1274 mm
- Vikt
- 3172.4 lb
- 1439 kg
Översikt
Mycket mångsidiga vid hantering, fasthållning, schaktning, hyvling, nivellering och tömning.
Översikt över funktionerna
Produktspecifikation för 2,1 m3 (2,7 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Jämför 2,1 m3 (2,7 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
2,1 m3 (2,7 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Vald
- Bredd
- 100.4 tum
- 2550 mm
- Höjd
- 50.2 tum
- 1274 mm
- Vikt
- 3172.4 lb
- 1439 kg
Skopor – lastare
2,1 m3 Fusion™-fäste, BOCE
- Bredd
- 100.4 tum
- 2550 mm
- Höjd
- 50.2 tum
- 1274 mm
- Vikt
- 3123.9 lb
- 1417 kg
Skopor – lastare
2,7 m3 (3,5 yd3), direktinfästning, bultmonterarat skärstål
- Bredd
- 108.3 tum
- 2750 mm
- Höjd
- 52.6 tum
- 1337 mm
- Vikt
- 3498.7 lb
- 1587 kg
assignment Produktbroschyrer och mer finns nu att ladda ner!
Caterpillars produktbroschyrer och andra informationsdokument finns tillgängliga för din växande verksamhet.
Mediegalleri
Bilder
Studiobilder
Vy framifrån
Vy uppifrån
Vy från vänster
Vy bakifrån
Vy underifrån
Vy från höger
Liten hjullastare med universalskopa med bakåtdragarfunktion
Liten hjullastare med universalskopa för gruslastning
Se aktuella erbjudanden för 2,1 m3 (2,7 yd3), direktinfäst, bultmonterarat skärstål
Visa fler erbjudanden