| Skopbredd | 5,080 mm 200 tum |
| Typ av skärstål | Räfflat spadskär Räfflat spadskär |
| För redskap med markkontakt | Ej tillämpligt Ej tillämpligt |
| Skopvikt | 13,914 kg 30,675 lb |
| Kapacitet | 14.9 m³ 19.5 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 1673 kg/m³ 2820 lb/yd³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 3080 lb/yd³ 1827 kg/m³ |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
| Tillämpning | Berg Berg |
Berg 14,9 m³ (19,5 yd³) – 316-5870
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 5,080 mm
- 200 tum
- Typ av skärstål
- Räfflat spadskär
- Räfflat spadskär
- För redskap med markkontakt
- Ej tillämpligt
- Ej tillämpligt
Översikt
LWL-skopa
14,9 m³ (19,5 yd³) bergskopa för 993 Hjullastare. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 14,9 m³ (19,5 yd³) – 316-5870
Jämför 14,9 m³ (19,5 yd³) – 316-5870 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
14,9 m³ (19,5 yd³) – 316-5870
Vald
- Skopbredd
- 5,080 mm
- 200 tum
- Typ av skärstål
- Räfflat spadskär
- Räfflat spadskär
- För redskap med markkontakt
- Ej tillämpligt
- Ej tillämpligt
Skopor – lastare
13,8 m³ (18 yd³) – 630-2420
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
12,2 m³ (16 yd³) – 630-2439
- Skopbredd
- 200 tum
- 5,080 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys