| Skopbredd | 190 tum 4,824 mm |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 22,855 lb 10,367 kg |
| Kapacitet | 14.5 m³ 19 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 1462 kg/m³ 2465 lb/yd³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 1703 kg/m³ 2870 lb/yd³ |
| Tillämpning | Berg Berg |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
Berg 14,5 m³ (19 yd³) – 634-0066
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 190 tum
- 4,824 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
14,5 m³ (19 yd³) bergskopa för 992 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 14,5 m³ (19 yd³) – 634-0066
Jämför 14,5 m³ (19 yd³) – 634-0066 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
14,5 m³ (19 yd³) – 634-0066
Vald
- Skopbredd
- 190 tum
- 4,824 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
13,8 m³ (18 yd³) – 631-8972
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
12,2 m³ (16 yd³) – 631-8971
- Skopbredd
- 4,824 mm
- 190 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys