| Skopbredd | 196 tum 4,980 mm |
| Typ av skärstål | Spadskär Spadskär |
| För redskap med markkontakt | Advansys Advansys |
| Skopvikt | 31,932 lb 14,484 kg |
| Kapacitet | 12.2 m³ 16 yd³ |
| Nominell densitet (högt lyft) | 1477 kg/m³ 2490 lb/yd³ |
| Nominell densitet (standardlyft) | 1762 kg/m³ 2970 lb/yd³ |
| Tillämpning | Extra kraftig granitskopa Extra kraftig granitskopa |
| Typ av tillbehör | Pinnfäste Pinnfäste |
Extra kraftig granitskopa 12,2 m³ (16 yd³) – 635-9321
Begär en offert Handla nuHuvudspecifikationer
- Skopbredd
- 196 tum
- 4,980 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Översikt
LWL-skopa
12,2 m³ (16 yd³) granitskopa för kraftig belastning för 992 Hjullastare. Skoptänder finns tillgängliga för följande tillämpningar: kol, normalbelastning, kraftig nötning, kraftig nötning (ARM), kraftig belastning, kraftig belastning (ARM), kraftig inträngning. Kontakta återförsäljaren för mer information om ytterligare tillval för slitageskydd.
Produktspecifikation för 12,2 m³ (16 yd³) – 635-9321
Jämför 12,2 m³ (16 yd³) – 635-9321 med produkter som ofta jämförs.
Skopor – lastare
12,2 m³ (16 yd³) – 635-9321
Vald
- Skopbredd
- 196 tum
- 4,980 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
13 m³ (17 yd³) – 630-4954
- Skopbredd
- 196 tum
- 4,980 mm
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys
Skopor – lastare
11,5 m³ (15 yd³) – 630-4953
- Skopbredd
- 4,980 mm
- 196 tum
- Typ av skärstål
- Spadskär
- Spadskär
- För redskap med markkontakt
- Advansys
- Advansys